A honlap Csokonai és az érzékeny énekelt dalköltészet című könyv kottamellékletének hanganyagát tartalmazza. A monográfia Csokonai poézisén keresztül az énekelt lírának a 18–19. századforduló irodalmában betöltött szerepét, miértjét és mikéntjét vizsgálja. A könyv három lazán összefüggő fejezetből épül fel. Az első rész a korabeli magyar nyelvű érzékeny énekelt dalköltészet mibenlétét tárja fel, a második fejezet az énekelt költészet gyakorlati megvalósulásából származó versújítást járja körül, a harmadikban pedig Csokonai énekelt költészetének bemutatása és értelmezése történik meg. Bár a könyvben az első fejezethez kapcsolódóan más 18. századi szerzők énekeinek kottái is megtalálhatók (Faludi Ferenc, Ányos Pál, Mészáros Ignác, Horváth Ádám stb.) mivel a honlap kizárólag a Csokonai Vitéz Mihály énekelt költészete című elektronikus kritikai kiadás hanganyagát használja (DVD, 2009), illetve teszi azt online elérhetővé, itt most csak a Csokonai-dallamok egy-egy változata hallgatható meg.
A hangfelvétel a darabok jellege miatt két előadói csoporttal készült. Az elit zenei regisztert képviselő A' Varázssíp zeneszámait és a Muzsikális Gyűjtemény három darabját Fodor Beatrix, Hertelendy Rita, Ollé Attila és Pataki Potyók Dániel énekelte fel (zongorán kísér Alter Katalin és Rózsa Gábor). A többi dallam Csörsz Rumen István, Palócz Réka és Tóbisz Tinelli Tamás előadásában hangzik fel. Bár ezek túlnyomó többsége szintén az elit regiszterhez tartozó érzékeny-klasszikus vagy verbunkos stílust képviseli, mivel eme melódiák a popularitásban használt dallamokhoz is közel állnak, zenei szövetük jóval egyszerűbb Mozart Singspieljének áriáinál vagy a Muzsikális Gyűjteményben található Haydn, Kossovits és Stípa dallamnál.
A hanganyag elsősorban bemutató jellegű. A viszonylagos autentikusságra való törekvés jegyében a korabeli amatőr házimuzsikálás megjelenítése miatt a Palócz Réka, Csörsz Rumen István és Tóbisz Tinelli Tamás előadásában megszólaló dalok többsége egy-egy szólóhangszer (zongora, gitár) kíséretével hangzik el. Ezek mellett elenyésző azoknak az énekeknek a száma, amelyek a Musica Histrorica Régizene Együttes kíséretével hallhatók. A kritikai igény miatt a dalok összes strófája elhangzik (kivéve Az utólsó szerentsétlenséget, mely hosszúsága miatt – egy korabeli lejegyzést követve – rövidítve lett felénekelve). Bár a könyv mellékletében található kották a forráshűség miatt az eredeti magasságban közlik a dallamokat, ezek megszólaltatásakor a korban divatos magas hangfekvés miatt csak kivételes esetekben ragaszkodtunk (A' Varázssíp zeneszámai, Muzsikális Gyűjtemény), egyébként az énekeseknek megfelelő, kényelmes fekvésbe transzponáltuk a darabokat.
A dallamok megharmonizálása a zongora és csembalókíséretek esetében Kasza Roland, minden más esetben pedig Csörsz Rumen István munkája. Az előadók nevei az egyes énekekhez rendezve az előadók menüpontban találhatók.