2015 - Eredmények

Kötet:

• BITSKEY István, Hitvédelem, retorika, reprezentáció (Pázmány-tanulmányok), Bp., Universitas Kiadó, 2015.
  • GÁBOR Csilla, Laus et polemia. Magasztalás és vetekedés közép- és kora újkori szövegekben, Bolyai Társaság, Egyetemi Műhely Kiadó, Debreceni Egyetemi Kiadó, Kolozsvár–Debrecen, 2015.
  • GYŐRI L. János, Református identitás és magyar irodalom: irodalom- és művelődéstörténeti tanulmányok, Bp., Kálvin, 2015.
  • LUFFY Katalin, „Romlás építőinek fognak neveztetni” Prédikátori szerepek és alkalmi beszédek az Erdélyi Fejedelemség válsága idején, Debreceni Egyetemi Kiadó, Debrecen, 2015.
  • PUSKÁS István, Távoli világok. Kulturális identitás és idegenség az olasz irodalomban a kora újkortól napjainkig, Printart-Press, Debrecen, 2015 (Italianistica Pannonica, 2).

Szerkesztett kötet, szövegkiadás:

• Mártírium és emlékezet: Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3).
  • SZÁRAZ Orsolya, Catalogus librorum Bibliothecae Collegii Germanici et Hungarici Romae, Bp.–Eger, MTA Könyvtár és Információs Központ, Eszterházy Károly Főiskola, 2015.

Tanulmányok:

• BITSKEY István, „In memoriis martyrum" Pázmány Péter és a katolikus mártirológia, in Mártírium és emlékezet. Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 237–253.
  • BITSKEY István, A vértanú és a király. Pázmány Péter István-napi prédikációja, in Amicitia: Tanulmányok Tüskés Gábor 60. születésnapjára, főszerk. Lengyel Réka, szerk. Csörsz Rumen István, Hegedüs Béla, Kiss Margit, Lénárt Orsolya, reciti, Bp., 2015, 45–55.
  • BITSKEY István, Galeazzo Gualdo Priorato Esterházy Pál életrajza, in Esterházy Pál, a műkedvelő mecénás. Egy 17. századi arisztokrata-életpálya a politika és a művészet határvidékén, szerk. Ács Pál, Bp., MTA BTK, ELTE BTK, 2015, 287–300.
  • CSORBA Dávid, Svájci források a magyarországi gályarabok történetének kutatásához, in Mártírium és emlékezet. Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás,
  • Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 166–178.
  • FAZAKAS Gergely Tamás, A gályarabok emlékezete és a református egyháztörténet-írás a 19. század második felében, in Mártírium és emlékezet: Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 179–193.
  • FAZAKAS Gergely Tamás, Egy levéltáros hagyatéka: Markos András alig ismert kutatásai Árva Bethlen Katáról, Bod Péterről és Málnási Lászlóról, in „Kezembe vészem, olvasom és arról elmélkedem”, szerk. Gáborjáni Szabó Botond, Oláh Róbert, Debrecen, Tiszántúli Református Egyházkerületi Gyűjtemények, 2015, 302–321.
  • GYŐRI L. János, Gondolatok Szikszai György Mártírok oszlopa (Pozsony, 1789) című könyvének újraolvasása kapcsán, Mártírium és emlékezet. Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 100–107.
  • IMRE Mihály, Johann Simonides Nápolyban: A mártirológiai elbeszélés egy változata a 17. században, in Mártírium és emlékezet. Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 121–136.
  • PÉNZES Tiborc Szabolcs, „Szívemben mindenkor igaz pápista voltam" Gondolatok Nyáry Krisztina felekezetváltásáról, in Esterházy Pál, a műkedvelő mecénás. Egy 17. századi arisztokrata-életpálya a politika és a művészet határvidékén, szerk. Ács Pál, Bp., MTA BTK, ELTE BTK, 2015, 329–338.
  • PÉNZES Tiborc Szabolcs, Magyari István és Kecskeméti Alexis János wittenbergi történelemszemléletbe ágyazott mártírium-felfogása, in Mártírium és emlékezet. Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 72–78.
  • PUSKÁS István, Konstantinápoly panasza, Bizánc eleste a 15. századi lamento-irodalomban, in Mártírium és emlékezet. Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 225–236.
  • SZÁRAZ Orsolya, A kassai jezsuita mártírok kultusza a 17–18. században = Mártírium és emlékezet. Protestáns és katolikus narratívák a 15–19. században, szerk. Fazakas Gergely Tamás, Imre Mihály, Száraz Orsolya, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015 (Loci Memoriae Hungaricae, 3), 254–273.
  • SZÁRAZ Orsolya, A római Collegium Germanicum Hungaricum 17. századi könyvtára = Catalogus librorum Bibliothecae Collegii Germanici et Hungarici Romae, Bp.–Eger, MTA Könyvtár és Információs Központ, Eszterházy Károly Főiskola, 2015, IX–LI.