2010 - Eredmények

Kötet:

• Bitskey István: Petrus Cardinalis Pázmány Archiepiscopus Strigoniensis, Trnava, Tranvskej University, 2010.
  • Tasi Réka: Az isteni szó barokk sáfárai, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2010.

Szerkesztett kötet, szövegkiadás:

• Pántzél Pál önéletírása és más munkái, s. a. r., jegyz., kísérőtanulmány Fazakas Gergely Tamás, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2010 (Csokonai – Források, Régi kortársaink).
  • Komáromi Csipkés György Ágendája, Formula Brevis Sacramenta ut Baptismum et Coenam Domini Administrandi Personas Matrimonium ineuntes copulandi, et Poenitentes absolvendi, quam usus est Georgius Csipkés Komáromi Sanctissimae Theologiae Doctor, [Debrecen, 1653], szövegkiadás és tanulmány, sajtó alá rend. Fekete Csaba, Debrecen, 2010.
  • Siderius János Kisded gyermekeknek való katekizmus, kiad., kísérőtanulmány Győri L. János, Debrecen, Tiszántúli Református Egyházkerület, 2010 (Művelődéstörténeti Füzetek, 4), 2010.

Tanulmányok:

• Bitskey István: A reformáció kezdetei Nyugat-Magyarországon = Emlékkönyv ifj. Barta János 70. születésnapjára, Debrecen, Debreceni Egyetem Történelmi Intézete, 2010, 93–102.
  • Bitskey István: Das Motiv Caritas Romana in der ungarischen und deutschen Literatur der frühen Neuzeit = Fortunatus, Magelone, Genovefa. Internationale Erzählstoffe in der deutschen und ungarischen Literatur der frühen Neuzeit, Hg. D. Breuer, G. Tüskés, Bern, 2010, 85–104.
  • Bitskey István: Der ungarische Jesuit Peter Pázmány über die Religionsfreiheit der Calvinisten und Lutheraner = Calvin und Reformiertentum in Ungarn und Siebenbürgen, Hg. Marta Fata, Anton Schindling, Münster, 2010, 453–472.
  • Bitskey István: The Organization of Travels in Early Modern Hungary, Eger Journal of American Studies, 2010, 169–187.
  • Bitskey István: Pázmány Péter, a barokk kultúra mecénésa = Állam, egyház és az egyetemalapító Pázmány, szerk. Király Miklós, Rácz Lajos, Bp., Martin Opitz Kiadó, 2010, 157–167.
  • Bitskey István: Római religió, barokk kultúra. Kutatási körkép a magyarországi barokk katolikus komponenséről = Barokk. Történelem, irodalom, művészet, Warszawa, 2010, 139–155.
  • Bitskey István: Mit tudtak Amerikáról a kora újkori magyarok? = A mondat becsülete: Írások a 70 éves Abádi Nagy Zoltán tiszteletére, szerk. Bényei Tamás, Bollobás Enikő, D. Rácz István, Debrecen, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2010, 417–424.
  • Bitskey István: Németalföldi humanisták a 16. századi Magyarországon = Debrecentől Amszterdamig: Magyarország és Németalföld kapcsolata, szerk. Pusztai Gábor, Bozzay Réka, Debrecen, Néderlandisztika Tanszék, 2010, 45–58.
  • Csorba Dávid: A történelem, ahogy Hollandiában írták, avagy a 17. századi hollandiai történelem-képzetek magyar recepciója = Debrecentől Amszterdamig: Magyarország és Németalföld kapcsolata, szerk. Pusztai Gábor, Bozzay Réka, Debrecen, Néderlandisztika Tanszék, 2010, 251–273.
  • Csorba Dávid: Debreceni ünnepszentelés a 17. században = Ghesaurus: Tanulmányok Szentmártoni Szabó Géza hatvanadik születésnapjára, szerk. Csörsz Rumen István, Bp., rec.iti, 2010, 287–296.
  • Csorba Dávid: Prédikátorok kuruckodásai. A kuruc kor prédikátori beszédmódja = „...mint az gyümölczös és termett szölöveszszöc...” Tanulmányok P. Vásárhelyi Judit tiszteletére, szerk. Stemler Ágnes, Varga Bernadett, Bp., Országos Széchényi Könyvtár – Balassi Kiadó, 2010, 179–187.
  • Fazakas Gergely Tamás: „Az én álmaim akkor leg kedvesebbek, mikor Hollandiarol vagynak” Pántzél Pál, egy 18. század végi leideni peregrinus kéziratos önéletírása = Debrecentől Amszterdamig: Magyarország és Németalföld kapcsolata, szerk. Pusztai Gábor, Bozzay Réka, Debrecen, Néderlandisztika Tanszék, 2010, 209–250.
  • Fazakas Gergely Tamás: Milotai Nyilas István könyörgése Bethlen Gáborért. Néhány adalék az országos imádságok kutatásainak fényében = „...mint az gyümölczös és termett szölöveszszöc...” Tanulmányok P. Vásárhelyi Judit tiszteletére, szerk. Stemler Ágnes, Varga Bernadett, Bp., Országos Széchényi Könyvtár – Balassi Kiadó, 2010, 173–178.
  • Fazakas Gergely Tamás: Kora újkori nemzeti imádságok nemzetközi összefüggésben = A fordítás kultúrája – szövegek és gyakorlatok, I–II, Kolozsvár, Verbum – Láthatatlan Kollégium, 2010, 7–28.
  • Fekete Csaba: L. F. mester nyomában. (Laurentius Fronius nyomdász és fametsző), Magyar Könyvszemle, 126, 2010/1, 56–65.
  • Fekete Csaba: Bázeli, amsterdami, utrechti és lejdai zsoltárok és zsoltárdallamok = „...mint az gyümölczös és termett szölöveszszöc...” Tanulmányok P. Vásárhelyi Judit tiszteletére, szerk. Stemler Ágnes, Varga Bernadett, Bp., Országos Széchényi Könyvtár – Balassi Kiadó, 2010, 202–214.
  • Fekete Csaba: Református-unitárius énekeskönyvi párhuzamok, Collegium Doctorum. Magyar református teológia, 2010, 167–192.
  • Győri L. János: Zur Bedeutung des Reformierten Kollegiums Debrecen für Kultur und Politik Ungarns vom 16. bis zum 19. Jahrhundert = Calvin und Reformiertentum in Ungarn und Siebenbürgen, Hg. Marta Fata, Anton Schindling, Münster, 2010, 239–259.
  • Imre Mihály: Sturm-hatások Szenci Molnár Albert műveiben = „...mint az gyümölczös és termett szölöveszszöc...” Tanulmányok P. Vásárhelyi Judit tiszteletére, szerk. Stemler Ágnes, Varga Bernadett, Bp., Országos Széchényi Könyvtár – Balassi Kiadó, 2010, 31–39.
  • Luffy Katalin: Gyulafehérvári beszédek 1674-ből = „...mint az gyümölczös és termett szölöveszszöc...” Tanulmányok P. Vásárhelyi Judit tiszteletére, szerk. Stemler Ágnes, Varga Bernadett, Bp., Országos Széchényi Könyvtár – Balassi Kiadó, 2010, 188–193.