Könyvbemutató

Győri L. János irodalomtörténész, a Tiszántúli Református Egyházkerület Közgyűjteményeinek igazgatója, és unokahúga, Győri Katalin közösen írták a Menekülők című történelmi drámát, amellyel 2017-ben megnyerték a reformáció 500. évfordulójára kiírt pályázatot. A darab egy évadon át sikerrel szerepelt a Csokonai Színház műsorán.

Kézbe vehetjük és dedikáltathatjuk az új debreceni könyvet

Fotó: Facebook/Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézó

A Kálvin Kiadó jóvoltából a dráma szövege most már könyvalakban is elérhető.

A kötet bemutatóját november 17-én, szerdán 17 órakor tartják a Debreceni Református Kollégium Dísztermében.

A vendégeket Fekete Károly püspök köszönti, a könyvet Baranyai Norbert irodalomtörténész mutatja be. Az egykori színházi ősbemutatót egy rövid filmrészlet eleveníti föl. A rendezvényt a dráma cselekményének szellemi környezetét megelevenítő kiállítás egészíti ki. A kiadvány a helyszínen megvásárolható és a szerzőkkel dedikáltatható lesz.

A rendezvényen maszk viselete kötelező.

A programról bővebben itt olvashatnak.