A kortárs magyar irodalom médiumai – Balajthy Ágnes

Kód BTMI257MA
Tantárgycím A kortárs magyar irodalom médiumai
Kurzuscím
Oktató Balajthy Ágnes
Órarendi adatok Kedd, 14.00–16.00, Fsz. 1/2.
Képzés MA

A kurzus célkitűzései/követelmények:

A kurzus célja, hogy – néhány kiemelt alkotásra, szerzői életműre fókuszálva – a hallgatók megismerkedjenek a kortárs magyar irodalom működésmódjával. A félév során foglalkozunk a kortárs irodalom intézményeivel (alkotói csoportosulások, műhelyek, irodalmi szervezetek, díjak), közvetítő közegeivel (webes felületek, folyóiratok stb.), más művészeti ágakkal való kapcsolatával és a kritika szerepével.

Követelmények:

• rendszeres és konstruktív részvétel az órákon, a kiadott szépirodalmi és szakirodalmi szövegek hétről-hétre való elolvasása (legfeljebb három hiányzás megengedett; nem minősül órai részvételnek az, ha valaki az olvasmány ismerete nélkül jelenik meg)
  • egy referátum és egy szemináriumi dolgozat (kritika) elkészítése

Február 9. Orientáció

Február 16.  A kortárs magyar irodalom intézményrendszerének áttekintése

Február 23.  A kortárs irodalomkritika print és online médiumainak áttekintése

Március 2.  Egyéni konzultáció

Március 9.  Krusovszky Dénes: Akik már nem leszünk sosem

Március 16.  Slam poetry, spoken poetry

Március 23.  Egyéni konzultáció

Március 30.  Grecsó Krisztián: Vera

Április 13.  A „női irodalom” alakváltozatai

Április 20.  Költészet, intermedialitás, hibriditás (Tóth Kinga: All Machine, Áfra János – Szegedi-Varga Zsuzsa: Termékeny félreértés, Nemes Z. Márió: Barokk Femina)

Április 27. Egyéni konzultáció

Május 4.  Gyász és nyilvánosság – Esterházy Péter: Hasnyálmirigynapló

Május 11. A közösségi média és a kortárs irodalom (referátumok)

A tematikában szereplő, illetve hétről-hétre kiadott olvasmányok.

Ajánlott olvasmányok:

Frissítés dátuma: 2021.01.29.